Wake up. - Every creature on this earth dies alone. - Why are you wearing that stupid man suit?


Menu

Úvod
Vysvětlení
FAQ
Hlášky
Zajímavosti
Hudba
Herci
Richard Kelly
Něco ke stažení
Diskuze


TOPlist

Zajímavosti z filmu


Natáčení tvalo 28 dní a stejně tak dlouhé je časové rozmezí příběhu.


Natáčelo se od 24. července do 30. srpna 2000 v Kalifornii ve městech Burbank, Calabalas, Long Beach, Los Angeles a Santa Monica, a také v lese Angeles National Forest.


Postavy Donnie a Gretchen měli spolu jít do kina na film "C.H.U.D.". Producentům se však nepodařilo sehnat autorská práva a proto jde dvojice na film "The Evil Dead" - Sam Raimi totiž povolil využít záběry ze svého filmu zdarma.


Režisér Richard Kelly přiznal, že film měl velké problémy s distribucí, protože distributoři nevěděli na co vlastně potencionální diváky nalákat.


Richard Kelly zvažoval obsadit do role Donnieho také Vince Vaughna, Marka Wahlberga nebo Jasona Schwartzmana.


Do role Donnieho otce měl být původně obsazen Tim Robbins.


Další spojitostí s číslem 28 je režisérský sestřih, který celkově obsahuje právě 28 scén.


Rozpočet byl pod 5 milionů dolarů.


Rose Darko čte knihu od Stephena Kinga To. V knize jsou děti na malém městě terorizované klaunem. Později ve filmu vidíme Donnieho a klauna.


Kalendář visící na stěně v Donnieho pokoji je skutečně z roku 1988, ve kterém se děj filmu odehrává - 2. října byla opravdu neděle.


V kině, kam jde Donnie s Gretchen, hrají The Last Temptation of Christ (1988) Martina Scorseseho (scénář Paul Schrader, podle románu Nikose Kazantzakise).


V závěru filmu nastupuje Donnieho matka na let číslo 2806, u brány 42 a s odletem ve 12 hodin. Je to odkaz k odpočítávání, které dal Frank Donniemu - 28 dní 6 hodin, 42 minut a 12 sekund (28:06:42:12)